• Bezpieczeństwo w chmurze. Przewodnik po projektowaniu i wdrażaniu zabezpieczeń

Format
62.10
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast!
Cena przesyłki 0
Produkt cyfrowy - wysyłka na e-mail 0
ISBN 978-83-01-21121-9

Produkt cyfrowy - ebook lub audiobook - zobacz format.
Po zakupie i opłaceniu zostaną wysłane linki do plików na podany e-mail w zamówieniu.

W związku z szybko zmieniającą się architekturą automatyzacji opartej na interfejsach API, platformy w chmurze stanęły wobec niespotykanych dotychczas wyzwań i możliwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. W niniejszej książce omówiono najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa środowisk w chmurze, udostępnianych przez różnych dostawców, niezależnie od tego czy planowane jest przeniesienie dotychczasowych projektów do chmury czy też zbudowanie nowej infrastruktury od podstaw.

Omówione techniki dotyczące zabezpieczania popularnych platform środowiska w chmurze, takich jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i IBM Cloud, mogą być szczególnie przydatne dla programistów, architektów IT oraz specjalistów do spraw bezpieczeństwa. Sposoby kierowania zarządzaniem zasobami danych, zarządzaniem tożsamością i dostępem, zarządzaniem podatnością na zagrożenia, bezpieczeństwem w sieci oraz reagowaniem na incydenty w środowisku w chmurze zostały przedstawione przez Chris Dotson’a, doświadczonego pracownika technicznego IBM.


W książce omówiono:

  • Jak standardowe zasady i pojęcia, takie jak najmniejsze przywileje i obrona w głąb, znajdują zastosowanie w środowisku w chmurze.
  • Sposoby zarządzania dostawcami środowiska w chmurze, przechowującymi, przetwarzającymi dane lub zapewniającymi kontrolę administracyjną.
  • Kluczową rolę, jaką odgrywa tożsamość i zarządzanie zasobami IAM (ang. Identity and Access Management) w chmurze.
  • Sposoby zarządzania różnego rodzaju zagrożeniami.

Bezpłatny fragment:
EPUB
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Język Pl
Autor Chris Dotson
Data wydania 2020-07-21
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia