• Opieka długoterminowa. Uwarunkowania medyczne i prawne

Format
71.10
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast!
Cena przesyłki 0
Produkt cyfrowy - wysyłka na e-mail 0
ISBN 978-83-200-6120-8

Produkt cyfrowy - ebook lub audiobook - zobacz format.
Po zakupie i opłaceniu zostaną wysłane linki do plików na podany e-mail w zamówieniu.

 

Publikacja z zakresu prawa medycznego przedstawiająca uwarunkowania medyczne i prawne związane z opieką długoterminową ze szczególnym uwzględnieniem udziału osób trzecich w podejmowaniu decyzji warunkujących udzielanie świadczeń zdrowotnych pacjentom długoterminowym.
W książce omówione zostały również podstawowe pojęcia tematyczne, charakterystyka pacjentów, uregulowania prawne i stosowane procedury na tle systemu opieki zdrowia. Społeczeństwo się starzeje. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na opiekę nad osobami w wieku senioralnym. Jednakże opieka długoterminowa to również temat praw pacjenta oraz uprawnień opiekunów czy osób bliskich w przypadku pacjentów małoletnich, niepełnosprawnych czy z zaburzeniami psychiatrycznymi, uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Jakie zatem są rodzaje opieki i ich instytucjonalnych form? Jakie prawa ma pacjent wymagający opieki długoterminowej i jak te prawa zabezpieczać? Jak wygląda postępowanie prawne, jeśli pacjent nie jest w stanie podjąć decyzji terapeutycznej? Gdzie jest miejsce na zgodę domniemaną czy zastępczą?
Lektura polecana wszystkim osobom zarządzającym placówkami medycznymi ze szczególnym uwzględnieniem szpitali, zakładów opieki lekarskiej oraz zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych. Zawarta w książce wiedza przyda się również osobom sprawującym nadzór nad domami opieki społecznej, domami dziecka oraz wszystkim lekarzom i pielęgniarkom uczestniczącym w systemie opieki długoterminowej.

 


Bezpłatny fragment:
EPUB
Wydawca Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Język Pl
Autor Eleonora Zielińska, Beata Guzak, Katarzyna Syroka-Marczewska
Data wydania 2021-01-03
Stron 246
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia