• Rozwój osobisty

 

Rozwój osobisty to proces uświadamiania sobie przez jednostkę całości „ja”, po którym następuje podjęcie kroków w celu zajęcia się zachowaniem, postawami, wartościami, działaniami i nawykami, które chce zmienić. Proces ten zaczyna się najpierw od „ samoświadomości ” - która pozwala zobaczyć siebie uczciwie - i kończy się ukierunkowanymi zmianami w sobie, które przynoszą pozytywne skutki w życiu danej osoby.

Poznaj ciekawe ebooki z zakresu rozwoju osobistego.

 

Z czego składa się wzrost i rozwój osobisty?

Zmiany w sobie i rozwój jako osoba to proces, który może być prosty lub złożony, w zależności od potrzeb i pragnień jednostki. Dążenie do rozwoju osobistego jest dla wielu trwającym całe życie projektem samodoskonalenia, ale dla niektórych może być ukierunkowane tylko na konkretną rzecz, którą chcą poprawić.

Rozwój osobisty jest często prowadzony lub komplementowany przez pewnego rodzaju nauczyciela. Może to być Twój doradca, fizjoterapeuta, dietetyk, lekarz, mentor w pracy, osoba kontaktowa w biznesie, wykładowca, trener osobisty, rodzic, przyjaciel - lub ktokolwiek, którego opinię cenisz na tyle, aby działać. Może składać się z wielu obszarów zainteresowania, do których przypisanych jest równie wiele działań. Mówiąc prościej - to wyjątkowy proces dla każdej osoby i może składać się z nieskończonej różnorodności rzeczy.

 

Rozwój osobisty to wyzwanie

Rozwój osobisty to impuls. To walka. To wyzwanie. Nie byłoby wygranej bez wyzwania. Na tym polega życie. To walka i wyzwanie, aby rozwijać siebie i nasze umiejętności, aby zobaczyć, co możemy stworzyć w drodze rozwoju swojej wartości na rynku. To przeniesienie konkretnych umiejętności i wartości na rynek pracy oraz osobistego życia i sprawdzenie, co za nas wzmacnia.

Nowe nawyki nie przychodzą łatwo, ale można je rozwinąć. Czasami, gdy rozwiniesz się jedynie w jednym kierunku, nie jest to łatwo prowadzić do zmian, ale jest to możliwe. Nie jest to łatwe, ale jest możliwe. Ktoś kiedyś powiedział: „Sukces to 10 procent inspiracji i 90 procent potu”. Musisz tylko przeczytać książki, proponowane ebooki, nauczyć się umiejętności, wykonać odpowiednie kroki, zrobić mentalne pompki i przygotować się.

Inspiracja jest w porządku, ale inspiracja musi prowadzić do dyscypliny. Jedną rzeczą jest bycie zmotywowanym, ale inną jest bycie wystarczająco zmotywowanym do wzięcia udziału w zajęciach, czytania, powtarzania, przechodzenia przez to w kółko, aż stanie się częścią ciebie. A to są wyzwania. Nie są łatwe, ale są wyzwaniami, które jeśli wygrywasz, rozwijasz się i rozwijasz, to właśnie to określa twoje miejsce, zwrot, kapitał, wartość, jaką prezentujesz na rynku.