Każdy, kto lubi czytać książki, wie, jaką moc ma dobry utwór literacki. Niezależnie od tego, czy jest to fikcyjna przygoda w wyimaginowanych krainach, biograficzny utwór z nauką historii, czy coś zupełnie innego, książka ma moc pobudzania ciekawości, wprowadzania innowacji i otwierania możliwości. To wszystko czyni to iż książki to świetny pomysł na prezent, tak aby nasz podarunek był jednocześnie częścią bliskiej osoby i nas samych.

 

Oczywiście powodów jest o wiele więcej. Poniżej znajdziesz listę 10 argumentów za tym, aby przy następnej okazji podarowania komuś prezentu postawić na książkę:

 

1. Książki oferują różnorodność.

Łatwo jest wpaść w rutynę z tymi samymi typami prezentów; kosmetykami, świecami, czekoladkami, żelami pod prysznic, kartami podarunkowymi lub kubkami do kawy. Książki są wyjątkowym prezentem i dodają coś specjalnego i osobistego.

 

2. Książki są niedrogie.

Książki to bardzo przystępny sposób na obdarowanie swoich bliskich uczuciem. Większość pozycji w wersji papierowej kosztuje około 50 złotych. W dzisiejszych czasach ciężko jest kupić jakikolwiek wartościowy prezent za taką kwotę.

 

3. Książki zaspokajają potrzeby każdego.

Gatunki książek są nieskończone. Istnieją pozycje zaspokajające gusta zarówno pasjonata II wojny światowej, zdrowego odżywiania jak i miłośnika poezji czy fantastyki. Kupując książki w internecie możliwość znalezienia czegoś co najbardziej spodoba się osobie obdarowywanej jest jeszcze łatwiejsza.

 

4. Książki są łatwe do wysłania.

To jedne z najtańszych i najlepszych prezentów możliwych do wysłania za pośrednictwem usług pocztowych w kopercie bąbelkowej. Nie trzeba się martwić o znalezienie odpowiedniego rozmiaru pudełka ani o to, że prezent zniszczy się podczas transportu.

Poznaj polecane książki - tylkorelaks.pl/47-ksiazki

5. Książki poszerzają ludzką perspektywę.

Jedną z najlepszych rzeczy w książkach jest to, że mają one moc zmieniania naszego życia. Historie, które poruszają pomagają nam uświadomić sobie, że nie jesteśmy sami w naszych zmaganiach, dają nam nadzieję i stawiają przed nami wyzwania, by żyć lepiej. Jaki inny prezent to potrafi?

 

6. Książki mogą przetrwać całe życie.

Gadżety, zabawki i ubrania zużyją się i zepsują. Słodycze, alkohol i kawa zostaną skonsumowane. Książki mogą łatwo wytrzymać próbę czasu i świetnie ozdabiać naszą półkę już na zawsze.

 

7. Książki to prezent, którym można się dzielić.

Książki są rodzajem prezentów, które łatwo pożyczyć przyjaciołom i rodzinie. Mogą być używane w kółko przez wiele osób, przynosząc wiele radości i inspiracji niezliczonej ilości osób. W ten sposób książki prezentem, który podarujemy wielokrotnie.

 

8. Książki wspierają autorów.

Niska sprzedaż jest zwykle powodem przez który wydawcy wycinają autorów z ich spisów. Kupowanie książek od ulubionych autorów pomaga im zapewnić, że będą w stanie nadal publikować swoją twórczość.

 

9. Książki zapewniają podróż do nowego miejsca.

Książka nie tylko zapewnia rozrywkową historię, ale także może zabrać czytelników na "wakacje". Lektury mogą nas porwać do miejsc, w których nigdy nie byliśmy i dać nam doświadczenia, jakich jeszcze nie było. Książki są świetnymi prezentami, ponieważ mają w sobie całe światy. A kupienie komuś książki jest o wiele tańsze niż kupienie mu całego świata!.

 

10. Książki są łatwe do pakowania

Łatwe pakowanie nie brzmi jak ogromna zaleta, dopóki nie spróbujesz owinąć świeczki, zabawki dziecięcej lub innego obiektu o kształcie innym niż książkowy kilka chwil przed podarowaniem go. Wszystko, co nie jest prostokątem, przeczy wszelkiej logice pakowania. Książki są marzeniem każdej osoby niezbyt uzdolnionej manualnie.