Po co uczyć się angielskiego

Tak duży nacisk położono na naukę tego języka na całym świecie i nie bez powodu. W 67 krajach (spośród 195) angielski jest językiem urzędowym, a 27 innych uznaje angielski za drugi „oficjalny” język. Czy wiesz, że jeśli połączysz rodzimych i nierodzimych użytkowników języka angielskiego, język angielski jest najczęściej używanym językiem na całym świecie?

Nauka angielskiego również zapewni Tobie dobre towarzystwo, ponieważ jest to najczęściej uczony język na świecie! Nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy, aby nauczyć się angielskiego? Trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ podamy kilka najważniejszych powodów, dla których Twoje życie zmieni się do całkowicie, gdy nauczysz się angielskiego!


Najczęściej używany język na świecie

Jeśli chodzi o osoby mówiące w ojczystym języku, może Cię zaskoczyć fakt, że angielski nie ma tytułu najpopularniejszego języka na świecie. Ten tytuł trafia do mandaryńskiego, następnie hiszpańskiego, a dopiero do angielskiego. Ale nie daj się zwieść myśleniu, że angielski nie jest tak powszechnie używany, jak myślałeś; jeśli weźmiesz pod uwagę obcokrajowców, najczęściej używanym językiem na świecie jest właśnie on.

Czy jest lepszy powód, aby teraz uczyć się angielskiego i spotkać ponad miliard ludzi, z którymi możesz się teraz porozumiewać?


Rozmówkach znajdziesz typowe tematy praktycznych konwersacji oraz najbardziej potrzebne słówka w sekcji Przydatne słowa.

Porady123 - Angielski. Rozmówki w podróży

Odkryj lepszy sposób podróżowania po świecie

Jako osoba często podróżująca po świecie nauka angielskiego może okazać się bardzo przydatna, nawet podczas odwiedzania krajów, w których angielski nie jest językiem ojczystym. O wiele bardziej ułatwi Ci życie, jeśli zaczniesz czytać menu, znaki drogowe, pytać o drogę i wchodzić w interakcje z mieszkańcami. Bez wątpienia, jeśli jest jeden język na świecie, w którym ludzie znają kilka zwrotów lub wystarczająco dużo, aby się porozumieć, to jest nim angielski.

Otwórz nowe możliwości pracy

Nie ma co do tego wątpliwości - nauka angielskiego jest idealnym i najmądrzejszym posunięciem jeśli chodzi o rozwijanie swojej kariery, a w niektórych dziedzinach, takich jak biznes międzynarodowy lub opieka zdrowotna, jest to prawie wymóg. Angielski jest używany podczas spotkań biznesowych i konferencji w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, a aby zyskać przewagę, musisz dobrze władać językiem angielskim w mowie i piśmie. Nauka angielskiego pomoże również Twoim finansom - dwujęzyczni pracownicy są generalnie bardziej opłacani za ich dodatkowe umiejętności!

Angielski Praca za granicą to kurs opracowany specjalnie dla osób wyjeżdżających do pracy. Płyta przeznaczona jest dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Porady123 - Angielski Praca za granicą

Angielski językiem internetu

Coś tak prostego jak korzystanie z Internetu może być jeszcze łatwiejsze, jeśli znasz język angielski. W marcu 2017 r. spośród ponad 10 milionów witryn internetowych w 55% przypadków preferowanym językiem był angielski. Ujmując to w pewnym kontekście, Rosja zajmuje drugie miejsce na liście, ale tylko 6% tamtejszych kont internetowych. Podczas gdy liczba witryn internetowych, których podstawowym językiem jest język inny niż angielski, szybko rośnie, jeśli chodzi o surfowanie po sieci, znajomość języka angielskiego daje wyraźną przewagę!

Zdobądź wykształcenie wyższe

Jeśli chodzi o uzyskanie najwyższej jakości edukacji, znajomość języka angielskiego jest wymogiem, a nie opcją. Najlepsze uniwersytety, takie jak Oxford, MIT i Princeton, wymagają znajomości języka angielskiego lub szybkiego uczenia się, gdy starasz się o przyjęcie na uniwersytet. Jesteś zainteresowany karierą w medycynie, nauce lub inżynierii? Jeszcze ważniejsza jest nauka języka angielskiego, jeśli interesuje Cię jedna z tych dziedzin, ponieważ na całym świecie zajęcia są generalnie prowadzone w języku angielskim. Spodziewaj się, że Twoje podręczniki będą w języku angielskim, a jeśli planujesz zostać naukowcem, upewnij się, że odświeżysz swoje umiejętności czytania i pisania! Prawie wszystkie badania naukowe na całym świecie są napisane i publikowane w języku angielskim, nawet jeśli są produkowane w krajach nieanglojęzycznych.

...czyli co naprawdę musisz znać, by pracować w branży medycznej?

Porady123 - Angielski w medycynie


Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się angielskiego, a to tylko kilka z nich.