Teraz, gdy omówiliśmy najważniejsze powody, dla których warto uczyć się angielskiego, czas dowiedzieć się, gdzie się go nauczyć. Gdzie możesz znaleźć najlepsze zasoby i kursy do nauki języka angielskiego i które z nich są najbardziej efektywne i trwałe, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Spotkania językowe

Chcesz spotkać ludzi, którzy mają ten sam cel, jakim jest nauka angielskiego? Jeśli tak, spotkania językowe mogą być dla Ciebie! Osoby na wszystkich poziomach umiejętności spotykają się, aby pomagać sobie nawzajem w nauce. Spotkasz ludzi, którzy są zaawansowanymi użytkownikami języka angielskiego i chętnie spędzą z Tobą czas na rozmowie. Najprawdopodobniej spotkasz grupę nowych i interesujących ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowanie nauką angielskiego i być może znajdziesz kumpla do nauki, z którym będziesz świetnie się dogadywać!

Kursy językowe

Językowe kursy instruktażowe to programy, które są wstępnie utworzone / nagrane, aby poprowadzić Cię przez naukę języka krok po kroku. Zwykle są podzielone na sekcje (dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych) i koncentrują się na pomocy w nauce gramatyki, słownictwa i czytania. Zaletą korzystania z jednego z tych kursów jest to, że możesz uczyć się całkowicie w wolnym czasie i zabrać go ze sobą, co jest pomocne dla tych z nas, którzy prowadzą intensywny styl życia. Niektóre wady to to, że kursy nie są spersonalizowane, a Twoje osobiste cele / styl / umiejętności uczenia się nie będą brane pod uwagę. Inną często skarżą się, że minusem używania takich programów jest to, że nie przygotowują Cię do używania języka angielskiego w „prawdziwym świecie” - chociaż możesz wyjść z lepszym zrozumieniem gramatyki i słownictwa, może brakować umiejętności konwersacyjnych, ponieważ nie ma nikogo do poprawienia wymowy.

Angielski z Sherlockiem Holmesem to podręcznik z ćwiczeniami oraz zbiór dwujęzycznych ebooków, w wersji polskiej i angielskiej.

Porady123 - ANGIELSKI Z SHERLOCKIEM HOLMESEM

Internet

Dzięki internetowi żyjemy w czasach, w których mamy dostęp do informacji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a to obejmuje mnóstwo zasobów dotyczących nauki języka angielskiego! Chociaż przejście od zera do płynności przy użyciu bezpłatnych zasobów internetowych może być trudne, nie oznacza to, że nie powinieneś korzystać z tego, co mają do zaoferowania. Zajrzyj na YouTube, grupy na Facebooku, bloga i podcasty, aby zobaczyć tysiące filmów i artykułów, które pomogą Tobie osiągnąć cel, jakim jest nauka języka angielskiego. Jest to najlepsza opcja dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. Najprawdopodobniej odniesiesz największy sukces, jeśli użyjesz bezpłatnych zasobów online w połączeniu z innymi działaniami edukacyjnymi.

Aplikacje i programy

Inną opcją, która pozwala użytkownikom uczyć się angielskiego dla ludzi w ruchu, są aplikacje na telefony lub tablet, w tym ebooki i aduiobooki, które są świetnym sposobem na naukę, ale zazwyczaj najlepiej sprawdzają się w połączeniu z innymi metodami nauki. Zaletą używania aplikacji do nauki języka angielskiego jest to, że możesz ćwiczyć przez 5 minut, czekając w gabinecie lekarskim, jedząc rano śniadanie lub jadąc metrem do pracy. Aplikacje mogą nie poprawić umiejętności konwersacyjnych w dużym stopniu, ale z pewnością pomogą Ci lepiej zapoznać się z angielskimi słowami i zwrotami.

Chcesz swobodnie rozmawiać po angielsku?

 Angielski dla początkujących

Teraz, gdy przeszliśmy już przez wszystkie najlepsze miejsca do nauki angielskiego, czy jesteś gotowy, aby zacząć?