Emigracja zarobkowa jest wśród naszych rodaków niezwykle popularna. Często decydują się oni na wyjazd, by zarobić pieniądze i wesprzeć rodzinę w kraju. Najczęściej, głównym celem tejże emigracji jest Wielka Brytania. Kurs funta do naszego, polskiego złotego jest niezwykle opłacalny. Niemniej jednak, w momencie kiedy chcemy przelać zarobione pieniądze na polskie konto, pojawia się niemały problem. Często spotykamy się z ogromnymi opłatami, których jak się okazuje możemy uniknąć. Jak więc wykonać przelew z UK do Polski i uniknąć dodatkowych kosztów?

 

  • Szybkie i bezpieczne przekazy pieniężnez UK do Polski - varsoviafx

 

Sprawdzone porady, jak wykonać przelew z UK do Polski

Przelew z UK do Polski wcale nie musi wiązać się z ogromnymi, dodatkowymi kosztami. Okazuje się, że istnieje kilka wskazówek i sprawdzonych porad, które skutecznie pozwolą nam tego uniknąć. Jak więc przelać funty na polskie konto w złotówkach? Oto kilka najważniejszych porad:

  • unikaj przelewów w bankach- jak łatwo można się domyślić banki- szczególnie w UK- będą pobierały bardzo wysokie opłaty za przelewy zagraniczne. Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że takowych dodatkowych opłat nie ma. Okazuje się jednak, że są one sprytnie ukryte w kursie walutowym. Często kurs wymiany funtów na złotówki, jest poniżej naszych oczekiwań.
  • zawsze sprawdzaj ceny i kursy wymiany walut- to kolejna porada, dzięki której unikniesz wysokich opłat. Sprawdź przede wszystkim opłaty za transfer, a także kursy wymiany funtów na polskie złotówki. Pamiętaj, że szukając tanich przelewów, niektóre serwisy transferowe mogą po prostu ukryć opłaty. Oznacza to, że zaoferują ci nic innego, jak najmniej korzystny kurs wymiany funtów na złotówki. Co to oznacza w praktyce? Otóż co prawda zapłacisz mniej za przelew, jednak serwisy odbiorą sobie to w niekorzystnym kursie wymiany walut, a finalnie mniej pieniędzy trafi do odbiorcy w naszym kraju.
  • porównaj dostępne serwisy transferowe- na pewno po wpisaniu odpowiedniego hasła w wyszukiwarkę, wyświetliło ci się pełno serwisów transferowych, które oferują przelewy z UK do Polski. Nie podejmuj jednak pochopnej decyzji i porównaj te serwisy. Możesz zrobić to samodzielnie, bądź skorzystać z dostępnych w Internecie porównywarek, by ułatwić sobie zadanie.

 

Darmowy przelew z UK do Polski

Darmowy przelew UK PL może odbyć się bez żadnych dodatkowych opłat i ukrytych kosztów. Okazuje się, że istnieją serwisy transferowe, które umożliwią ci wykonanie takiej operacji. Co więcej serwisy te mają wiele zalet. Po pierwsze są niezwykle proste w obsłudze i wygodne. Nie musisz więc przechodzić przez skomplikowane bankowe procedury, by założyć w jednym z nich konto i wykonać darmowy przelew z UK do Polski. Większość z nich jest w pełni intuicyjna, a pieniądze są wymieniane po korzystnym dla klientów kursie. Co więcej, sposób ten jest niezwykle wygodny, ponieważ nie musisz nawet wychodzić z domu. Wybierając więc odpowiedni serwis zapewnisz sobie nie tylko komfort wykonania takowej operacji, ale również unikniesz ukrytych w niekorzystnym kursie wymiany opłat. Zwykle wystarczy jedynie założyć konto w takim serwisie i zweryfikować swoje dane. Następnie wpłaca się odpowiednią kwotę i sprawdza, czy odpowiada nam kurs wymiany. Jeśli tak, wystarczy już tylko wykonać przelew.