Znalezienie odpowiedniej pracy, jeśli jesteś introwertykiem, może być prawdziwym wyzwaniem. Prawdopodobnie nie chcesz pracy, która wymaga zbyt wielu interakcji społecznych lub takiej, która wymaga kompleksowej obsługi klienta. Jednocześnie prawdopodobnie nie chcesz być całkowicie odcięty od kontaktu z ludźmi. Znajdź coś, co zapewnia przewidywalność i odpowiednią ilość towarzyskości.


Ogranicz pracę zespołową


Chociaż w większości prac będziesz musiał sporadycznie mieć kontakt ze współpracownikami, poszukaj takiej, która nie obejmuje regularnej, dogłębnej pracy zespołowej. Jako introwertyk prawdopodobnie nie lubisz narzucać innym swoich poglądów ani angażować się w tego rodzaju mocne argumenty, które często są częścią pracy zespołowej. Copywriter idealnie do tego pasuje, podobnie jak prace wymagające projektowania graficznego. W większości przypadków tego rodzaju prace wymagają spędzenia dużej ilości czasu w samotności na pisaniu lub pracy nad projektem.


Projekty długoterminowe


Wielu introwertyków posiada zdolność skupienia uwagi, która czyni ich doskonałymi do długoterminowej pracy nad projektami. Badania naukowe często mieszczą się w tej kategorii, w której trzeba przez miesiące lub nawet lata trzymać się schematu eksperymentalnego, aby przetestować teorię. Dla introwertyków jest to trudne i stymulujące, podczas gdy ekstrawertycy mogą uznać brak natychmiastowych korzyści za rozczarowanie lub frustrację.


Porady123 - Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać
Introwertycy dokonują niewiarygodnych wyczynów z powodu swojego spokojnego temperamentu, a nie wbrew niemu. Akceptuj i ceń siebie – takim, jakim jesteś. Świat cię potrzebuje. Istnieje mnóstwo sposobów, na jakie twój spokojny styl może się w pełni wyrażać, trafiać i przemawiać do innych.


Dbałość o szczegóły


Introwertycy są często utalentowani do wykonywania zawodów skupionych na szczegółach, takich jak inżynier oprogramowania lub technik kodowania medycznego. Podczas gdy ludzie, którzy czerpią siłę ze swojego środowiska zewnętrznego, często nudzą się drobiazgową, szczegółową pracą. Introwertycy mogą za to odczuwać wielką satysfakcję, analizując dane, znajdując błędy, rozwiązując problemy i wprowadzając odpowiednie poprawki.


Autonomia


Wybierz pracę, która daje dużą swobodę w ustalaniu harmonogramu i kierunku Twojej pracy. Na przykład praca, w której możesz łatwo pracować zdalnie, daje szansę cieszyć się samotnością i ciszą z dala od biura. Księgowi i analitycy finansowi często mają takie możliwości samodzielnej pracy.