Niezależnie od tego, czy jesteś w połowie kariery, czy na progu emerytury, ważne jest, aby zaplanować swoją przyszłość. Planowanie finansowe służy osiągnięciu celu i pomaga chronić Twoje życie finansowe.

Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj.

Ten słynny cytat najlepiej pasuje do osób planujących przejście na emeryturę, ale jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy czują się zbyt młodzi, powinni to rozważyć. Inwestowanie dziś w przyszłość może jutro okazać się lepszą emeryturą.


--------------------

Wiedzy związanej z obszarem finansów nie przekazano nam w szkole. Niektórzy uparcie wierzą, że jakimś przedziwnym sposobem zrodzi się ona w ich głowie sama i nie podejmują żadnych wysiłków, by ją zdobyć. Jednak autor chce przekazać ludziom jak najwięcej informacji, których nie dostanie się w szkole. W swoim poradniku „Jak ułożyć swoje życie finansowe” krok po kroku, w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia jak zbudować finansową przyszłość, jakie podjąć decyzje, kiedy dostajesz pieniądze do ręki. 

Do kupienia w tym miejscu
--------------------Oto kilka powodów, dla których musisz już dziś planować przyszłe finanse.

 

I. Aby zarządzać zmianami w twoich celach

Dobry plan finansowy zapewnia elastyczność zmiany strategii finansowych w celu spełnienia nowych celów. Aby zapewnić skuteczność, należy rozważyć kilka czynników, takich jak przepływy pieniężne i możliwość podjęcia ryzyka w oparciu o cele. Regularne przeglądanie planu finansowego jest ważne, ponieważ pozwala podejmować świadome decyzje dotyczące możliwości, które pojawią się w przyszłości.

II. Wolność finansowa

Wolność finansowa powinna być osiągnięciem w Twoim życiu. Być może planujesz jutro rzucić pracę, więc posiadanie planu finansowego bardzo ci pomoże. Posiadanie solidnego planu finansowego ma wiele zalet, takich jak stabilność i elastyczność. Jesteś w stanie wybrać odpowiednie rodzaje inwestycji, dopasowane do Twoich potrzeb i osobowości.

III. Dla ochrony w złych czasach

Życie nie zawsze jest usłane różami. Równoważenie różnych rodzajów ubezpieczeń, takich jak ubezpieczenia na życie, medyczne i domowe, może być wyzwaniem. Ważne jest, aby mieć fundusz awaryjny jako integralną część każdego planu finansowego. Posiadanie dobrego planu finansowego pomaga określić, ile ubezpieczenia potrzebujesz, aby chronić siebie i przyszłą rodzinę. Planując we właściwy sposób, gdy sprawy mają się dobrze i ze zrównoważonym portfelem, będziesz w stanie dobrze przetrwać trudne czasy. Skoordynowanie celu dotyczącego rezerw gotówki z ubezpieczeniami pomoże Ci zachować bezpieczeństwo finansowe.

IV. Na szczęście, spokojna przyszłość

Utrzymanie dobrego budżetu i stabilności finansowej pomoże ci w dużej ilości czasu. Każdy chce uniknąć blokad drogowych, które wiążą się z zaległymi płatnościami i słabym budżetem. Siła finansowa bez koncentracji nigdy nie może prowadzić do zdrowej przyszłości. Wiele osób ma zdrowy dochód, ale nieuchronnie wydają więcej, niż zarabiają, prowadząc w ten sposób nieszczęśliwe życie. Mając dobry plan finansowy, jesteś w stanie wydać wystarczająco dużo i zaoszczędzić więcej, a tym samym szczęśliwą przyszłość.

V. Stajesz się planistą, a nie oszczędzaczem

Ludzie sukcesu wyznaczają cele i opracowują plan ich osiągnięcia. Ci ludzie, którzy planują swoją przyszłość, mają większy majątek. Bycie dobrym planistą sprawia, że ​​jesteś osobą zorientowaną na cel i możesz przejąć kontrolę nad swoim życiem. Przejęcie kontroli nad swoim życiem jest ważnym krokiem w kierunku poprawy niezależności finansowej i bezpieczeństwa. Planowanie przyszłych finansów pomoże Ci osiągnąć o wiele więcej, niż sobie zaplanowałeś.

VI. Aby zaoszczędzić czas

Po przygotowaniu planu finansowego łatwo będzie poznać swoją siłę i słabości finansowe. Będzie to łatwe, jeśli osiągniesz swoje cele. Bardzo łatwo dowiesz się, czy jest coś, co musisz wiedzieć, kiedy twoje finanse są dobrze zarządzane. Przestań martwić się o pieniądze, tylko upewnij się, że Twoje finanse są w porządku i skup się na poprawie swojego stylu życia.

VII. Aby osiągnąć swoje cele

Plan finansowy to mapa drogowa na przyszłość, ponieważ zawiera informacje o tym, gdzie jesteś i jakie kroki należy podjąć, aby dotrzeć tam, gdzie chciałbyś być. Twój plan finansowy musi być regularnie monitorowany, aby mieć pewność, że będziesz na dobrej drodze. Posiadanie planu finansowego pomaga wiedzieć, ile czasu potrzebujesz, aby zaoszczędzić, aby uzyskać to, czego chcesz. Planowanie finansowe jest najważniejszym krokiem, jaki każdy może podjąć w celu osiągnięcia niezależności fiannsowej.-----------------


Od ponad 25 lat książka Pieniądze albo życie należy do obowiązkowych lektur dla każdego, kto pragnie odzyskać możliwość cieszenia się pełnią życia poprzez transformację swoich relacji z pieniędzmi. Setki tysięcy czytelników podążało już drogą wyznaczoną przez przedstawiony w niej program dziewięciu kroków, ucząc się pod kierunkiem Vicki Robin tego, jak żyć w sposób bardziej świadomy i rozważny, przydając swojemu życiu większego niż dotąd sensu i znaczenia. To nowa, gruntownie przepracowana i unowocześniona wersja tej klasycznej już dziś, bestsellerowej pozycji.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową i wchodzisz w życie finansowe, czy też zmierzasz właśnie ku emeryturze i przejściu w stan spoczynku, książka ta wskaże ci właściwy kierunek postępowania:

• jak wyjść z długów i zacząć powiększać oszczędności;
• jak oszczędzać pieniądze raczej dzięki przemyślanym i dobrym nawykom niż ścisłej kontroli budżetu;
• jak posprzątać swoje życie, usunąć zeń wszystkie zbędne i niepotrzebne rzeczy, które je zagracają, i żyć „równie dobrze, mając mniej”;
• jak inwestować swoje oszczędności, generować zysk i zapewniać sobie regularne dochody;
• jak oszczędzając pieniądze, dbać jednocześnie o dobrostan naszej planety… i jeszcze wiele, wiele więcej.


Do kupienia w tym miejscu

-----------------
"Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansów dla każdej z nas" to unikalny kurs wydawnictwa Lingo z nowej serii "Poradniki na obcasach" - książek pisanych przez dziewczyny, które znają się na rzeczy, skierowanych do dziewczyn (i facetów - o ile dziewczyny pozwolą im podejrzeć).

Z poradnikiem Lingo przejdziesz krótki kurs finansów, dzięki któremu:

- dowiesz się, jak zarządzać domowym budżetem

- nie będziesz bała się inwestować

- poznasz niezawodne sposoby na niższe rachunki

Znajdziesz w nim także:

- przydatne informacje o pożyczkach i kredytach

- porady, jak osiągnąć niezależność i bezpieczeństwo finansowe

- słowniczek trudnych pojęć ze świata finansów

Do kupienia w tym miejscu
--------------------
Wniosek

Jeśli rozumiesz swoje priorytety, osiągnięcie niezależnego finansowo życia jest łatwe. Zawsze wyznaczaj możliwe do osiągnięcia cele i podążaj właściwą drogą do ich osiągnięcia. Postrzegaj siebie jako aktywa finansowe. Zawsze pamiętaj, że inwestowanie w siebie opłaci się w przyszłości. Poprawa Twojej kariery w tym kwalifikacji może mieć większy wpływ na Twoje bezpieczeństwo finansowe, dlatego ważne jest, aby zawsze dokonywać mądrych wyborów zawodowych.