Search

Suggested keywords:

Czy dywany można stosować na zewnątrz?

Stosowanie dywanów na zewnątrz budynków może niejednego z nas wprawić w osłupienie. W końcu wykonane są one zazwyczaj z takich materiałów, które źle znoszą wodę, nie mówiąc już o śniegu czy lodzie. A takim właśnie warunkom musiałyby sprostać te, które miałyby leżeć na przykład na naszej werandzie. Jednak okazuje się, że nic bardziej mylnego.

 

Dywany na zewnątrz można dziś kupić bez najmniejszego problemu w sklepie internetowym. Ich wykonanie sprawia, że niestraszne im żadne warunki atmosferyczne.

 

Specyficzne wykonanie

 

Oczywiście dywany, które można stosować poza budynkiem, są wykonane zupełnie inaczej, zwłaszcza jeżeli chodzi o materiały użyte do ich produkcji. Również ich wygląd jest nieco inny, a jest tak właśnie z powodu użycia ów odmiennych materiałów. Dywany na zewnątrz muszą przede wszystkim opierać się zjawiskom takim jak wilgoć, woda deszczowa, a nawet śnieg i lód. Materiał nie może więc przede wszystkim namakać, ponieważ zostanie zniszczony w bardzo szybkim tempie. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że producenci dywanów do stosowania na werandzie czy w ogrodzie doskonale o tym wiedzą i wykorzystali takie materiały, które poradzą sobie z tym wszystkim. Dodatkowo dywanami na zewnątrz nie musimy przejmować się pod kątem trwałości, ponieważ są one w stanie znieść nieporównywalnie więcej, niż ich domowe odpowiedniki, których używamy w pomieszczeniach mieszkalnych.

dywan-sznurkowy-sensa-na-zewnatrz

Jak należy stosować?

 

W handlu znajdziemy zasadniczo dwa rodzaje dywanów, które można używać na zewnątrz. Pierwszy rodzaj jest odporny na wodę i wilgoć, przez co nadaje się do używania w okresie wiosennym, letnim oraz wczesnej jesieni. Jednak takich dywanów na zewnątrz nie można trzymać w zimie, ponieważ jeżeli namokną one wodą, która zamarznie, materiał może zostać rozerwany i uszkodzony. Jeżeli chcemy mieć dywan, którego nie będziemy musieli zabierać na zimę do środka, warto wybrać taki rodzaj, który nadaje się do tego zastosowania. Możemy wtedy położyć go na miejscu i nigdy nie zabierać, ponieważ jest on odporny również na zamarzającą wodę. Oczywiście takie wersje posiadają charakterystyczny wygląd i wykonane są najczęściej z materiałów sztucznych, ponieważ takie mogą przeciwstawić się zimowym warunkom.

 

Chcąc mieć dywany na zewnątrz , nie musimy już poświęcać jednego z tych, które używane są w domu. W sklepie internetowym bez problemu znajdziemy takie odmiany, które są stworzone do używania na werandzie, balkonie czy innych miejscach pod gołym niebem. Są one trwałe i poradzą sobie z każdym warunkami, jakie przez cały rok funduje nam natura.

Janek Porada

Specjalista od wszelkiego rodzaju porad.