Search

Suggested keywords:

Porady, które większość ludzi ignoruje

Kiedy słyszysz dobrą radę, zawsze powinieneś zrobić dwie rzeczy: przyjąć ją i przekazać dalej. Poznaj te porady.
1. Większość decyzji jest odwracalnych. Nie przejmuj się podejmowaniem „właściwej” decyzji. Zdefiniuj problem, wymień potencjalne rozwiązania i wybierz odpowiednią ścieżkę i idź do przodu. Niektóre decyzje są drzwiami jednokierunkowymi, ale większość nie.

2. Przestań próbować czuć się szczęśliwym na siłę. Kultura samopomocy skłania cię do myślenia, że szczęście jest tuż za rogiem. Ale ludzie ewoluowali, aby przetrwać, a nie być szczęśliwym. Jeśli przechodzisz przez trudny okres lub nie czujesz radości w każdej chwili, to normalne. Jesteś człowiekiem.

3. Nie chodzi o ciebie. Jeśli ktoś cię lekceważy lub odrzuca, nie bierz tego do siebie. Większość ludzi jest zbyt pochłonięta własnymi problemami, aby docenić to, co robisz lub kim jesteś.

4. Kariery nie istnieją. Nie martw się o narrację swojej „kariery”. Realizuj swoje zainteresowania. Zadbaj o swoje potrzeby. Dostosuj się do nowych okoliczności. I bądź gotów na nowo odkrywać siebie w każdym wieku.

5 . Wszystko się starzeje i kończy. Życie jest pełne malejących zysków. W pewnym momencie więcej pieniędzy, sławy, prestiżu, podróży lub seksu nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy. Naucz się rozpoznawać, kiedy masz „dosyć”.

6. Życie nie jest „sprawiedliwe”. Życie faworyzuje ludzi już na szczycie. Ale niezależnie od tego, gdzie zacząłeś, możesz poprawić swoją sytuację. Czekanie, aż świat będzie sprawiedliwy, to zła strategia.

7. Nikt nie wie, co robi. Ludzie wymyślają wymyślne historie o swoim życiu, ale nikt ich nie rozgryzł. Jeśli jesteś zdezorientowany lub niepewny swojego życia, tak właśnie powinno być.

8. Zignoruj większość porad. Jeśli poprosisz o radę, większość ludzi powie Ci, co by zrobiła. Ale nie jesteś nimi. Naucz się ufać sobie. I sprawdź swoje myślenie z rzadkimi ludźmi, którzy poświęcą czas, aby wejść w twoje buty.

9. Każdy może Cię czegoś nauczyć. Nawet twój nieznośny wróg polityczny może cię czegoś nauczyć. Naucz się odpuszczać początkowe osądy i spróbuj zrozumieć ludzi. Mów mniej. Słuchaj więcej. Zastanów się, jak ludzie stali się tym, kim są.

10. Oddaj, zanim będziesz gotowy. Żadna ilość pieniędzy ani sukces nie sprawią, że poczujesz się gotowy do oddania. Dawanie jest nawykiem i warto je rozwijać. Zacznij dawać już dziś, a jutro dawaj więcej.

11. Bądź wdzięczny za to, czego nie masz. Życie zawsze może być dużo gorsze niż dzisiaj. Zamiast mieć obsesję na punkcie tego, co się dzieje, bądź wdzięczny za wszystkie okropne rzeczy, których nie masz.

12. Pokaż się. Konsekwentny i skoncentrowany wysiłek na dłuższą metę pokonuje talent. Codzienne działania łączą się w niezwykły sposób. Aby w czymkolwiek się wyróżniać, wybierz kierunek, każdego dnia rób małe postępy i idź dalej.

13. Działania ujawniają twoje przekonania. Jesteś definiowany przez to, co robisz, a nie przez to, co mówisz. Fantazyjne słowa nie wynagradzają niechlujnego charakteru.

14. Rozmawiaj z osobami starszymi od Ciebie. Starsi ludzie mogą nie nadążać z duchem czasu, ale mogą cię wiele nauczyć o tym, co naprawdę ma znaczenie w życiu. Jeden dzień ze starszymi osobami może zapobiec dziesięcioletniej stracie czasu na bezsensowne zajęcia.

15. Napisz o swoim życiu. Napisz o przyziemnych szczegółach swojego życia. Zapomnisz prawie wszystko, co ci się przydarzy. Ale czytanie starego dziennika przypomni Ci, jak wspaniałe może być życie i jak bardzo urosłeś.

16. Powiedz nie, prawie wszystkiemu. Bardzo niewiele rzeczy ma znaczenie w 10-letnim horyzoncie czasowym. Przyzwyczaj się do odmawiania rzeczy, których nie chcesz robić. Życie jest zbyt krótkie, by wszystkich zadowolić.

17. Przepraszaj częściej. Kiedy popełniłeś błąd, weź odpowiedzialność. Posłuchaj osoby, którą zlekceważyłeś, szczerze przeproś i zobowiąż się do bycia lepszym w przyszłości. Jeśli związek jest ważny, przeproś, nawet jeśli czujesz, że się nie mylisz.

18. Złe doświadczenia często stają się dobrymi historiami. Czas leczy większość ran. To, co w tej chwili wydaje się nie do zniesienia, często staje się powodem do śmiechu w przyszłości.

19. Wybierz optymizm. Pesymizm jest bardziej przekonujący niż optymizm. Ale optymizm w obliczu trudnej sytuacji motywuje ludzi do szukania drogi naprzód.

20. Podążaj za swoją energią. Jeśli coś w twoim życiu jest nie tak, słuchaj swojego przeczucia. Zostaw związek. Zmień swoją karierę. Nie zawsze możesz połączyć kropki do przodu.

21. Słuchaj ptaków. Na całym świecie ćwierkają ptaki. Ale kiedy jesteś pochłonięty swoim wewnętrznym dramatem, nie usłyszysz ich. Kiedy będziesz spokojny i obecny, usłyszysz. Prowadź życie w wewnętrznej ciszy. Ptaki dadzą Ci znać, kiedy będziesz na dobrej drodze.

22. Idź po to. Prowadź odważne życie. Wypróbuj nowe zajęcia. Sprawdź się. Przestań mieć obsesję na punkcie tego, co myślą inni ludzie. Po prostu idź, ale poznaj swoje ograniczenia.

23. Czytaj książki. Książki pozwalają przekroczyć ograniczenia bezpośredniego doświadczenia. Pomagają ci czerpać z wieków mądrości największych myślicieli świata. Książki uczą, jak żyć, jak być dobrym człowiekiem, jak przewodzić i jak odnosić sukcesy. Czytaj więcej książek.

24. Idź na spacer. Długi spacer może uwolnić cię nawet z najbardziej okrutnych psychicznych więzień.

25. Zwolnij. Życie szybko mija. Naucz się zwalniać i cieszyć się tym, co masz dzisiaj, zwłaszcza jeśli jesteś ambitny i zmotywowany. Zawsze możesz zrobić więcej jutro.

26. Postęp jest motywujący. Motywacja nie jest przewidywalna, więc nie możesz na niej polegać. Najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie motywacji jest podejmowanie działań i robienie postępów.

27. Bądź miłosierny w swoich poglądach na innych. Większość ludzi jest dobra. Chcą tego samego, co ty. Jeśli ktoś ma zły pomysł lub popełni błąd, nie jest złą osobą. Załóż, że wszyscy robią co w ich mocy.

28. Nie czekaj na pieniądze. Czekanie, aż będziesz „wolny finansowo” z podjęciem decyzji, której chcesz, jest błędem. Pieniądze dają więcej możliwości wyboru, ale nie zmieniają sposobu, w jaki działasz. Jeśli chcesz coś zrobić, zrób to teraz. Nie czekaj na pieniądze.

29. Postęp nie jest liniowy. Samopomoc chce, abyś wierzył, że zawsze musisz się doskonalić. Ten pomysł sprzedaje więcej samopomocy, ale nie tak działa życie. Postęp nie jest liniowy. Czasami najbardziej potrzebujesz nic nie robić i wyluzować.

30. Spokój wewnętrzny > osiągnięcia zewnętrzne. Wiele osób, które odnoszą sukcesy, jest nieszczęśliwych wewnętrznie. Unikaj tej pułapki. Żadne osiągnięcia nie dadzą ci wewnętrznego spokoju. Naucz się być w zgodzie ze sobą, niezależnie od tego, co masz i co myślą o tobie inni ludzie.

31. Bądź wśród ludzi, którzy chcą dla ciebie jak najlepiej. Bądź bezwzględny w usuwaniu negatywnych i toksycznych ludzi ze swojego życia. Szczególnie w trudnych czasach potrzebujesz ludzi, którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej.

32. Przestań myśleć. Jeśli czegoś chcesz, zrób to. Nie czekaj, aż ktoś przyjdzie i przybliży Cię do celu. Nie próbuj myśleć o przyszłości. Zdecyduj, czego chcesz. I dziś znajdź jakiś mały sposób, aby zbliżyć się do tego wyniku.

33. Wybierz odwagę nad komfort. Nie pozwól, aby komfort twojej obecnej rzeczywistości powstrzymał cię od dążenia do bycia kimś więcej w przyszłości. Eksperymentuj i często zawodzisz. Staraj się żyć odważnym życiem bez żalu.

34. Skup się na dzisiaj. Wszystko, co chcesz osiągnąć, zaczyna się od tego, co robisz dzisiaj. Twórz plany na przyszłość. Pamiętaj jednak, że to, co robisz dzisiaj, tworzy przyszłość. Istniejesz tylko teraz.

35. Wybierz swoją odpowiedź: Możesz wybrać, w jaki sposób zareagujesz na wszystko, co napotykasz w życiu. Jeśli na twojej drodze stanie przeszkoda, spróbuj nauczyć się czegoś z wyzwania. Kiedy pojawiają się negatywne uczucia, postaraj się dostrzec w nich dobro i naturalność.

36. Przekaż dalej. Jeśli ktoś Ci pomoże, spłać to, pomagając komuś innemu. Nie lekceważ siły małego aktu dobroci.

37. Dbaj o siebie. Rozwijaj dobre nawyki. Poświęć jak najwięcej czasu na spacery, medytację i zabawę. Nigdy nie przegap okazji, aby być z kimś, kogo kochasz.

38. Zrównoważ umysł „działania” i „bycia”. „Umysł działania” polega na wykonywaniu zadań i osiąganiu celów. „Bycie umysłem” polega na zaakceptowaniu swojej rzeczywistości bez odczuwania presji, by ją zmienić. Znajdź odpowiednią równowagę między tymi dwoma trybami pracy.

39. Poczuj swój ból. Życie jest trudne. Zaprzyjaźnij się ze swoimi negatywnymi emocjami. Nie zakrywaj ich nadmiernym jedzeniem, alkoholem lub innymi krótkoterminowymi lekami. Znajdź odwagę, by siedzieć ze swoim bólem.

40. Nie idź na skróty. Zaangażuj się w życie obierając długoterminowy szacunek, zamiast krótkotrwałej popularności. Rób to, co mówisz, że zamierzasz zrobić, kiedy mówisz, że to zrobisz.

Jeśli Podobał Ci Się Ten Artykuł… 

Janek Porada

Specjalista od wszelkiego rodzaju porad.