Search

Suggested keywords:

Igły do mezoterapii — jak je wybrać?

Mezoterapia to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych najchętniej wybieranych przez klientki gabinetów medycyny estetycznej. Dzięki tej procedurze możliwe jest uzyskanie widocznego efektu odmłodzenia już po pierwszej wizycie w salonie.

W tym przypadku, podobnie jak i w przypadkach innych zabiegów kosmetycznych, duże znaczenie dla otrzymanego rezultatu mają nie tylko umiejętności osoby personelu gabinetu, lecz również zastosowany sprzęt. W mezoterapii igłowej nakłucia wykonuje się z pomocą specjalnych igieł. Czym dokładnie charakteryzują się te produkty i jak dobrać je do potrzeb gabinetu?

 

Igły do mezoterapii — cechy i zastosowanie

Mezoterapia z wykorzystaniem igieł pozwala na osiągnięcie takich rezultatów jak wygładzenie skóry i spłycenie zmarszczek, redukcja widoczności porów i przebarwień, a także napięcie, ujędrnienie i stymulacja procesów naprawczych skóry. Aby było to możliwe, potrzebne są odpowiednie igły, z pomocą których specjalista wprowadza pod skórę klienta odżywcze i regenerujące substancje aktywne. Zabieg ten wyróżnia się dużą skutecznością ze względu na możliwość oddziaływania na głębokie warstwy skóry. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa regeneracja poddanych procedurze obszarów tkanki na twarzy lub ciele.

Igły do mezoterapii są bardzo małe — dzięki temu można je bezpiecznie wprowadzać pod skórę bez ryzyka pozostawienia widocznych blizn, które zepsułyby efekt estetyczny zabiegu. Akcesoria te produkuje się głównie ze stali nierdzewnej, z wykorzystaniem nietoksycznych i niepirogennych tworzyw. Igły do mezoterapii występują w różnych grubościach. Doboru rozmiaru dokonuje się po ustaleniu typu skóry oraz obszaru wykonywania zabiegu.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając igły do mezoterapii?

Igły do mezoterapii powinny być cienkościenne. Najczęściej będą to egzemplarze przeznaczone do wkłuć podskórnych, śródskórnych czy domięśniowych. Obowiązkowo powinny one posiadać oznaczenia zgodne z normą ISO i odpowiednie certyfikaty.

Ważny jest trwały, nietoksyczny i materiał wykonania igieł — zaleca się, by była to stal nierdzewna, sterylizowana tlenkiem etylenu i ostrzona laserowo tak, by nie powodowała ryzyka wywołania mikrouszkodzeń skóry podczas iniekcji. Przyda się również praktyczna i trwała nasadka. Gabinet kosmetyczny warto wyposażyć w zestawy igieł medycznych o różnych grubościach, tak, by możliwe być precyzyjne dobranie ich rozmiaru do specyfiki danego zabiegu.

 

Jak wybrać dostawcę igieł do mezoterapii?

Na rynku można znaleźć wiele marek sprzętu do zabiegów kosmetycznych, co przekłada się także na bogaty wybór modeli igieł do mezoterapii. W wyposażeniu gabinetu należy jednak zachować szczególną ostrożność, zawsze weryfikując wiarygodność potencjalnego dostawcy i upewniać się, że wybieramy produkt certyfikowany, z oznaczeniami kolorów zgodnych z normą ISO. Takie igły do mezoterapii oferuje na przykład polska hurtownia kosmetyczna Cosmed24. W asortymencie tego dostawcy można znaleźć modele różnych uznanych na rynku producentów, w bogatej gamie rozmiarów i do wielu zastosowań.

 

 

Tags:

Weronika Milutka

Jestem kobietą z klasą, która lubi piękne rzeczy w życiu. Nigdy nie zadowalam się przeciętnością i zawsze mierzę wysoko!