Search

Jak skutecznie zabezpieczyć swojego psa przed kleszczami?

Kleszcze są w ostatnich latach prawdziwą zmorą w naszym kraju. Te małe, na pierwszy rzut oka niepozorne stworzenia, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie ludziom, jak i ich czworonożnym przyjaciołom. Niezauważone czepiają się sierści psa. Możemy tego unikać, stosując obrożę na kleszcze Kiltix.

 

Obroża jako skuteczna ochrona przed kleszczami?

Obroża na kleszcze Kiltix ze sklepu https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-2651-Obroza-na-kleszcze-o-dlugosci-38cm-Kiltix-dla-Psa.html to obroża przeznaczona dla małych psów. Obroża o długości całkowitej 38 cm, chroni również przed pchłami. Potwierdzono jej skuteczne działanie przez okres 6, a nawet 7 miesięcy. Zapewni zatem ochronę czworonoga, od wiosny, aż do późnej jesieni. Obroża na kleszcze Kiltix zawiera dwie substancje czynne. Pierwszą z nich jest flumetryna. Należy ona do grupy pyretroidów syntetycznych. Druga substancja to propoksur, który zaliczany jest do grupy karbaminianów. Połączenie tych dwóch substancji, skutecznie w pełni odstrasza pchły i kleszcze.

 

Obroza-na-kleszcze-o-dlugosci-38cm

 

Stosowanie obroży na kleszcze Kiltix zapewnia skuteczną ochronę, już po 24 godzinach od jej założenia. Obie substancje czynne są uwalniane równomiernie. Podczas ruchu Twojego psa, docierają one nawet do najdalszych części jego ciała.

 

Jak poprawnie założyć psu obrożę przeciwko kleszczom?

Aby obroża na kleszcze Kiltix mogła działać w pełni i przez długi czas, należy zwrócić uwagę na jej dokładne założenie psu oraz na prawidłowe jej aktywowanie.

Obrożę przeciw pchłom i kleszczom należy wyjąć z plastikowego opakowania i sprawdzić, czy nie jest ona uszkodzona. W kolejnym kroku, należy usunąć z niej plastikowe łączniki. Następnie obrożę należy owinąć wokół szyi psa i przełożyć jej końcówkę przez klamerkę. Ważną rzeczą jest, aby upewnić się, czy obroża nie wisi zbyt luźno na szyi psa. Istnieje wtedy ryzyko, że pies łatwo ją zdejmie lub zgubi. Obroże na kleszcze Kiltix należy zacisnąć taki sposób, aby między nią z szyją psa, można było zmieścić dwa palce. Gdy już upewnisz się, że obroża jest założona odpowiednio, należy ją odciąć, pozostawiając ok. 2 cm jej zapasu.

 

Obroża na kleszcze Kiltix to komfort na długo.

Obroża na kleszcze Kiltix zapewni Twojemu pupilowi pełną ochronę przed pchłami i kleszczami. Stosując ją, zapewnisz spokój zarówno jemu, jak i sobie. Systematyczne stosowanie obroży przeciwkleszczowej w okresach wzmożonej inwazji pajęczaków, pozwoli na uniknięcie zachorowania na niebezpieczne choroby przenoszone przez kleszcze. Do takich chorób zalicza się niebezpieczna babeszjoza, której leczenie jest bardzo skomplikowane, wymaga czasu i dużych nakładów finansowych na regularne wizyty weterynaryjne.

 

 

Janek Porada

Specjalista od wszelkiego rodzaju porad.