Search

Suggested keywords:

Przydatne strony internetowe

Internet aż pęka w szwach od ogromu różnych informacji. Niestety trzeba od razu zadać kłam przeświadczeniu, że wszystko, co pojawia się w sieci jest wartościowe i godne uwagi.

 

Jak zatem oddzielać przysłowiowe ziarno od plew? Często trzeba polegać na własnym doświadczeniu albo na stronach, które tworzone przez pasjonatów i fachowców, zapewniają dobre i pożyteczne źródło wiedzy. O jakich stronach mowa?

 

 

Portale poradnikowe - jakie odwiedzać?

 

Właściwie jeśli chodzi o zamieszczanie porad w internecie, to można mówić o klasycznym popycie, który zwyczajnie generuje podaż. Ze względu na to, że wiele osób dziś szuka wielu istotnych informacji w internecie, powstaje również wiele portali, serwisów czy blogów, nastawionych na szerzenie wiedzy w sieci. Tutaj na uwagę zasługują takie dobrze opracowane portale jak np. wadyzalety.pl czy portalznieruchomosciami.pl, gdzie porady są skoncentrowane na potrzebach czytelników i tak opracowane, by zapewniały pożyteczne odpowiedzi na trudne i kłopotliwe pytania. 

Najbardziej przydatne są portale, które zawężają zakres tematyczny do jednej branży. Jednakże również portale, nastawione na szerszą tematykę, mogą być pomocne, ale pod warunkiem, że są dobrze usystematyzowane. W takich przypadkach niezwykle pomocne jest menu, które dzieli serwis na poszczególne kategorie, co ułatwia wyszukanie konkretnej frazy, ale też wskazuje jakie tematy są poruszane na danym serwisie. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od stopnia merytorycznego i bazy wiedzy, na jakiej opiera się dany portal, nigdy nie należy się w 100 procentach opierać na wiadomościach, zamieszczonych w internecie. 

W przypadku podejmowaniu poważnych decyzji, istotne są także prywatne aspekty, których absolutnie nie należy pomijać, szukając np. odpowiedzi na pytanie: gdzie kupić dom bądź czy adopcja dzieci będzie dobrą decyzją. 

 

Jak internet może pomóc w pracy i na co dzień?

 

Nie wszystkie serwisy czy portale oferują swoje usługi w bezpłatny sposób. Często użytkownicy zobowiązani są do uiszczania abonamentu albo jednorazowej opłaty, by móc skorzystać z konkretnej usługi. Na szczęście można znaleźć też takie strony, które podobnie jak np. ssshelper.com czy przepiszmiodem.pl, działają w całości bezpłatnie. 

Takie strony jak przepiszmiodem.pl mogą być inspiracją do serwowania nietypowego śniadania, ale również do skomponowania domowej maseczki na problemy skórne. Dziś wystarczy mieć dostęp do internetu i urządzenia mobilnego, by szybko i skutecznie czerpać wiedzę do woli z portali poradnikowych. Nie trzeba więc na komputerze instalować programów czy aplikacji, skoro można bez ograniczeń korzystać z takich rozwiązań, jak przelicznik słów, sprawdzanie poprawniej pisowni czy nawet weryfikowania oryginalności tekstu. Internet w pełni zastępuje książki kucharskie i edukuje w zakresie medycyny czy estetyki. Dzięki takim portalom można samodzielnie przygotować krem przeciwsłoneczny z woskiem pszczelim albo wykonać własnoręcznie prezent w postaci mleczno-kawowego mydełka z dodatkiem wosku pszczelego. 

 

Internet pomaga, edukuje i bawi

 

Gdzie statystyczny Kowalski szuka najnowszych wiadomości? Oczywiście, że na portalach i serwisach internetowych. Tam najszybciej przecież pojawiają się newsy, a dzięki temu, że przeglądarkę można mieć na smartofnie we własnej kieszeni, dostęp do wiadomości jest wręcz nieograniczony. 

Internetowi można przypisać jednak o wiele więcej funkcji. To miejsce, gdzie działa bardzo dużo fundacji, a takie strony jak codzienniepomagam.pl są tego najlepszym dowodem. Wystarczy raz kliknąć, by mieć poczucie dobrego uczynku. To również świetne miejsce, by zorganizować własną akcję, jeśli ktoś szuka wsparcia czy pomocy. 

Internet też jak najbardziej edukuje i poszerza wiedzę, a także pozwala dotrzeć do wysokościowych produktów. Tutaj idealnym przykładem jest strona miodyrzepakowe.pl, gdzie autorzy publikują wszelkie zagadnienia z wiązane z miodem rzepakowym. Można przeczytać także różne ciekawostki, jak i przepisy kulinarne. 

Internet oczywiście też bawi. Różnego rodzaju memy, filmiki czy śmieszne anegdotki publikowane szeroko w internecie zdecydowanie poprawiają nastrój i mogą stanowić fantastyczny przerywnik w pracy. 

 

 

Weronika Milutka

Jestem kobietą z klasą, która lubi piękne rzeczy w życiu. Nigdy nie zadowalam się przeciętnością i zawsze mierzę wysoko!