Search

Suggested keywords:

Tanie noclegi - jak je znaleźć?

Noclegi często mogą stanowić nawet połowę kosztów danego wyjazdu. Dlatego właśnie wielu podróżnych poszukuje pokoi, które mają odpowiedni stosunek jakości do ceny. Oczywiście, aby tanie kwatery, trzeba znać kilka trików. I właśnie w tym tekście je przedstawimy.


Darmowe kwatery na noclegi - jak to działa?

Istnieje kilka ogólnoświatowych społeczności, które wymieniają się miejscami na kanapach. Jeśli zostaniemy członkiem jednej z nich (na przykład Couchserfingu), będziemy mogli liczyć na nocleg całkowicie za darmo.

Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje wady. Zazwyczaj wiąże się z nocowaniem u kogoś w salonie. Musimy mieć ze sobą śpiwór oraz dostosowywać do faktu, że nocujemy u kogoś w domu. Nie płacimy więc pieniędzmi, ale własnym komfortem.

 


Może potrzebujesz noclegu w naszym kraju?   
Koniecznie musisz zajrzeć na stronę - nocleg24h.pl - znajdziesz na niej wiele ciekawych propozycji noclegów.  


Camping i nie tylko - sposób na tanie zakwaterowanie

Odwiecznym sposobem na tani nocleg jest camping. Możemy spędzić wakacje pod namiotem, co daje nam wyjątkowo dużo okazji do kontaktu z naturą. W krajach zachodnich popularne są też podróże kamperami. Te maszyny to generalnie rzecz ujmując własne domy na kółkach.

To jednak nie wszystkie tanie kwatery na noclegi, z jakich możemy skorzystać. Istnieje też wiele typów lokali, które oferują zakwaterowanie po wyjątkowo niskich cenach. Wymienić tutaj można schroniska górskie, młodzieżowe, harcówki oraz chatki studenckie. Tradycja tych ostatnich stopniowo zanika, ale w dalszym ciągu kilka można znaleźć w Beskidach.
Tani nocleg last minute

Ale co jeśli ktoś chce spędzić wakacje w pełnym komforcie, ale jednocześnie zapłacić mniej? Na to też istnieją sposoby. Możemy skorzystać z trzech z nich:

  • Last minute. W szczycie okresu kwatery, które jeszcze mają dużo wolnych miejsc, obniżają ceny. Dzięki temu my jako podróżni możemy zarezerwować pokój w o wiele niższych cenach niż zazwyczaj.
  • First minute. Duże hotele niekiedy postępują podobnie jak sieci lotnicze i na poszczególne okresy wprowadzają propozycje first minute. Są to oferty zniżkowe, które musimy wykupić z dużym wyprzedzeniem (oczywiście anulowanie takiej rezerwacji często jest obwarowane licznymi zabezpieczeniami).
  • Urlop w mało popularnym okresie. W wielu krajach Europy Południowej styczeń to jedno wielkie last minute. Portugalczycy, Włosi i Hiszpanie drastycznie obniżają ceny. Dzięki temu możemy skorzystać z bardzo przystępnych ofert. Nie wygrzejemy się się na plaży, ale i tak będzie przyjemnie.
       
     

Wybór taniego kraju

Cena noclegu w dużej mierze zależy od tego, gdzie planujemy wyjazd. Będzie nam ekstremalnie ciężko znaleźć tanie nocowanie w szczycie sezonu w Alicante.

Jeśli natomiast wybierzemy się na Zakaukazie, ceny spadną drastycznie. W Tbilisi zapłacimy osiemdziesiąt złotych za pokój dwuosobowy. W Batumi koszta noclegu już spadają do sześćdziesięciu złotych. Jeśli zdecydujemy się na spanie na wspólnej sali, już możemy w ogóle zejść poniżej dziesięciu złotych za dobę.
Mało popularne źródło wyszukiwania kwater

Obecnie większość użytkowników wyszukuje noclegi na najpopularniejszych portalach w sieci. I ciężko się dziwić. Maja one komfortowe opcje segregowania ofert oraz system ocen. Ten ostatni posiada zabezpieczenie - tylko osoby, które nocowały w danym miejscu mogą zostawić opinię. Dzięki temu bardzo ciężko manipulować ilością gwiazdek.

W praktyce jednak najtańsze zakwaterowanie to to, które nie widnieje na najpopularniejszych portalach. W wielu miejscowościach turystycznych znajdują się pensjonaty i apartamenty, które od lat bazują na stałych klientach. Jeśli odszukamy je na przykład na Mapach Google, możemy nocować po naprawdę przystępnych cenach.

Janek Porada

Specjalista od wszelkiego rodzaju porad.